סרבי דליה – SERBI DALIA

טלפון: 03-32461     נייד:  054-2231435

 

 

 

דליה  סרבי – ציירת

פרטים אישיים

דליה ילידת עיראק, עלתה לישראל בשנת 1951. גדלה, התחנכה ומתגוררת באור יהודה. היא החלה לצייר בשנות ה 90 ולמדה טכניקות שונות במסגרות שונות כגון: אצל הציירת שרה ניסים, הצייר מרק שנדרוב,  ענת "בבית החוגים" ואתי בכפר המכבייה. מלבד הציור, יוצרת  דליה עבודות יד שונות ומגוונות, ומציגה את ציוריה בתערוכות יחיד וקבוצתיות.
הרצון  ליצור  החל עוד בילדותה וקשור לעיסוקה המיוחד של  המשפחה. בעיראק  התפרנסה  משפחתה של דליה ממכירה , ייצור  בדים  וצביעת  צמר  כבשים.  היא זוכרת  את הערבים  והבדואים  שבאו  ומסרו את הצמר הגולמי אשר גזזו מעדרי הכבשים לאימה,  שצבעה  את הצמר בטעם  טוב. כאמנית, יצרה  צבעים וגוונים  בטכניקות ביתיות של פעם שהיו נהירים לה. לאחר שהסתימה הצביעה, נהגה האם לתלות לייבוש את הצמר הססגוני  בחצר  הבית.
אביה של דליה היה בעליה של חנות  למכירת  בדים. בחנותו  גלילי הבד הרבים, היו עשירי דוגמא וצבע, אשר הפכו למוטיב דומיננטי בעת שהחלה להניח את המכחול על הקנבס הבהיר והגולמי. המכחולים החזירו את הצבע העשיר והמגוון למחוזות הילדות המאושרת, תקופה  בה הצבע הקיפה מכל עבר.
נהר  הפרת  שזרם  בעיר  רוז  בה  נולדה, היה  אחד  הזיכרונות  הקסומים הראשונים  של דליה. לכן אין זה פלא שהיא בוחרת לצייר מתוך עינו של ילד את נופי  ילדותה.   היא מנסחת את העולם שהיה ואיננו עוד ודמויותיה  מצטיינות  בייחודיות אתנית. כך היא מגיעה לנושאים הקשורים לעברו של העם היהודי בימי התנ"ך באפיזודות השזורות בעולמה הקסום ונופיו, אותן היא זוכרת היטב מילדותה.
העבודות הנרטיביות, המאוזנות והמוארות מספרות סיפור של נשים וגברים,  אשר מאז ומתמיד וניתן לפגשם במקומות שונים, כשסיפורי הילדות מלווים ומחזקים אותם. הם עסוקים בעבודת כפיים כפי שהיה גם פעם בעולמם של גיבורי התנ"ך: הגר, רבקה ושרה, אשת פוטיפר, יעקב, שמשון ודלילה ועוד הנתפסים על די האמנית ברגע של מפנה.

עבודות נבחרות

Comments are closed.