פנינה זליבנסקי – SELIVANSKY PNINA

טל – 03-7316925

 

 

 

פנינה זליבנסקי – אמנית

פנינה עלתה ארצה בילדותה וגדלה בתל-אביב הקטנה. למדה ציור אצל אהרון אבני שהעמיד תלמידים רבים והשפיע על דרכה האמנותית. מאז לימודיה עיקר עיסוקה הוא הציור. פנינה מרבה לצייר את נופי הארץ המגוונים, ירושלים העתיקה והחדשה, עכו על חומותיה, תל-אביב, יפו, הירקון וגדותיו המוריקות, הנגב על נופיו המשתנים.

פנינה שמה דגש מיוחד גם על הנוף האנושי, בין אם הדמויות משולבות בנוף ובין אם הן במרכז היצירה. מתארת ביד אוהבת פועלים, דייגים וקשי יום. היא מציגה את נושאיה בסגנון אימפרסיוניסטי ובאקספרסיביות רבה, בעושר צבעוני ובתנועות מכחול עזות המשרות אווירה חמה ותוססת.

בשנת 1972 זכתה פנינה במלגת לימודים מטעם ממשלת צרפת ומשרד החינוך והתרבות, התגוררה במשך שנה בקריית האמנים Cite dart והשתלמה בבית–הספר לאומנויות יפות Beaux arts . באותה שנה הציגה תערוכת יחיד בגלריה "רימון" פאריס בחסות הליגה לידידות צרפת – ישראל. השתתפה בתערוכה בינלאומית גדולה ב- cite dart פאריס וזכתה בציון לשבח. כמו כן הציגה תערוכת יחיד בגלריה "ישראל" באמסטרדם. בשנת 1978 הוזמנה להציג מציוריה בארצות-הברית, במסגרת חגיגות ה- 30 למדינת ישראל.

בשנת 1980, הציגה פעם נוספת ברחבי ארצות-הברית בהזמנת הסתדרות "הדסה". פנינה זליבנסקי מתגוררת בגבעתיים, אותה היא מרבה לשלב בעבודותיה ומציגה תערוכות רבות ברחבי הארץ.

עבודות נבחרות

Comments are closed.